prosta zdrowa sałatka - przepis


Nie wiedziałam jak nazwać sałatkę, która jest taką witaminową bombą, stąd tytuł posta "prosta zdrowa sałatka - przepis". No ale, przejdźmy do rzeczy. Chorowali wokół mnie ostatnio prawie wszyscy, a ja odpukać trzymam się mocno. Za dwa tygodnie ruszam z sezonem biegowym, więc nie mogę sobie pozwolić na tak fatalną formę z jaką zakończyłam poprzedni sezon. Działam. Wcinam witaminy, jem zdrowe rzeczy, trenuję. Mimo iż to nie jest najłatwiejszy okres mojego życia i codziennie stoję przed nowym wyzwaniem, nie poddaję się. Pamiętam, że stać mnie na więcej niż przypuszczam, powtarzam to sobie każdego dnia i rzeczywiście codziennie się w tym utwierdzam.PROSTA ZDROWA SAŁATKA - PRZEPIS

Składniki:
roszponka - trzy garści
pomidor - jeden duży
czerwone pomarańcze - jedna duża / dwie małe
słonecznik łuskany - dwie łyżki
jagody goji - dwie łyżki
biltong wysokobiałkowy - trzy łyżki
oliwa z oliwek - trzy łyżki
pieprz czarny - do smaku


1. Roszponkę  przemywamy, wrzucamy do miski.

2. Polewamy oliwą z oliwek.

3. Pomarańcze dokładnie obieramy i filetujemy ( film ), dodajemy do sałaty.

4. Pomidora myjemy, kroimy w drobną kostkę, dodajemy.

5. Słonecznik prażymy na suchej patelni ( wrzucamy na suchą, rozgrzaną patelnię, skręcamy gaz do minimum, mieszamy co jakiś czas i czekamy aż zacznie pięknie pachnieć i się zarumieni ).

6. Słonecznik i jagody goji dodajemy.

7. Dokładamy plastry mięsa. Mieszamy.

8. Gotowe

Zarówno biltong wysokobiałkowy jak i suszone jagody goji pochodzą ze sklepu http://www.bulkpowders.pl/. Pamiętajcie więc, że podając podczas zakupów kod BAZYLIOWY otrzymacie na nie 20% zniżki.
2 komentarze: